Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Zegary art deco

Dwudziestowieczny nurt art deco zachwycał prostotą i geometrią, znajdowaniem czystego, prawdziwego piękna w najprostszych przedmiotach codziennego użytku. Z podstawowych zdobień, linii i figur geometrycznych twórcy tego stylu potrafili stworzyć dzieła użyteczne i niebanalnie piękne. Również wnętrza utrzymane w duchu art deco nie miały sobie równych – harmonijne, spójne, wyrafinowane i niezwykle luksusowe, eleganckie i dekoracyjne, a przy tym stworzone z bardzo oczywistych elementów i środków stylistycznych. Także dodatki, jakimi dekorowano wnętrza, były dokładnie przemyślane – szczególnie pod kątem formy.
Chociaż dzisiaj o art deco mówi się mniej, duch tego kierunku w sztuce i architekturze nie ucichł, a jego zwolennicy mogą znaleźć w naszym sklepie zegary art deco idealnie wpasowujące się formalnie w jego ideę. Artyści starali się, by granica pomiędzy strefą użytkową a czystą sztuką wytwarzanych przez nich przedmiotów była praktycznie niewyczuwalna. Tak jest i dzisiaj, jeśli chodzi o proponowane Państwu zegary ścienne i stojące art deco z naszej oferty.

Promocja!
Original price was: 229,90 zł.Current price is: 199,00 zł.
Promocja!
Original price was: 229,90 zł.Current price is: 199,00 zł.
Promocja!
Original price was: 306,90 zł.Current price is: 237,15 zł.
Promocja!
Original price was: 229,90 zł.Current price is: 187,00 zł.
Promocja!
Original price was: 108,90 zł.Current price is: 99,00 zł.
Promocja!
Original price was: 263,00 zł.Current price is: 203,15 zł.
Promocja!
Original price was: 273,90 zł.Current price is: 203,15 zł.
Promocja!
Original price was: 306,90 zł.Current price is: 249,05 zł.
Promocja!
Original price was: 295,90 zł.Current price is: 279,00 zł.
Promocja!
Original price was: 569,00 zł.Current price is: 499,00 zł.
Promocja!
Original price was: 295,90 zł.Current price is: 279,00 zł.
Promocja!
+
Wyprzedany
Original price was: 419,00 zł.Current price is: 389,00 zł.

W jaki sposób najlepiej wyeksponować piękno zegarów art deco?

Sekretem zegarów stojących art deco i jego wiszących odpowiedników jest ich strona formalna. Tworzone były jako dekoracja, w której ukryta była funkcja czysto praktyczna. Z tego powodu każdy egzemplarz zegara bardziej przypomina niewielkich rozmiarów dzieło sztuki, aniżeli jedynie przedmiot codziennego użytku, służący tylko odmierzaniu czasu. Można było w ten sposób przypisać uciekającym chwilom szczególne znaczenie i moc, jakiej nie posiadały inne przedmioty. Bardzo strojny i dekoracyjny charakter tworzonych w panującym w dwudziestoleciu międzywojennym stylu art deco zegarów pozwala traktować je jako samodzielny element, oczekujący dla siebie odpowiedniej ilości miejsca, aby ukazać całe swoje olśniewające piękno. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zegar ścienny art deco, najlepiej będzie się on prezentować na głównej ścianie salonu, gdzie stanie się obiektem westchnień wszystkich, którzy na niego spojrzą. Jeśli z kolei Państwa wybór padnie na zegary stojące art deco, ich interesująca, przedmiotowa natura doskonale będzie się prezentować na gzymsie kominka lub na komodzie.

Jakie zegary art deco znalazły się w kolekcji sklepu Decor&You?

Zegary nawiązujące swoją wyszukaną, wyjątkową formą do nurtu art deco to prawdziwy rarytas nawet w świecie sklepów z ekskluzywnymi dodatkami do wnętrz. Dlatego nasza kolekcja ogranicza się jedynie do najpiękniejszych egzemplarzy, przygotowanych pieczołowicie, z oddaniem detalu, wykonanych z trwałych materiałów. To modele, dla których inspiracją były m.in. zegary stołowe, królujące na początku XX wieku. 

Nasza kolekcja jest jednak stale rozszerzana o nowe, nieszablonowe propozycje, przydające splendoru i niebanalnego uroku każdemu wnętrzu, w jakim się znajdą.

Dlaczego warto wybrać właśnie nasze zegary w stylu art deco?

W życiu kierujemy się pasją do otaczania się rzeczami wyjątkowymi, o niepowtarzalnych, artystycznych formach, dzięki którym każdy dom staje się królewską rezydencją, stanowiącą o dobrym guście oraz prestiżu gospodarzy. Chcemy, aby oferowane w Decor&You zegary ścienne i stojące, stworzone w duchu art deco, były czymś więcej, niż prostym przyrządem do odmierzania godzin, miesięcy i lat – minuta po minucie. To artystyczny znak nieprzemijalności, doskonale wpasowujący się do nowoczesnych, wysmakowanych wnętrz.

Aby tak było, inwestujemy jedynie w produkty najwyższej jakości, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, z materiałów trwałych jak sam upływający czas. To propozycje dla ludzi odważnych, oryginalnych i charyzmatycznych, lubiących otaczać się przedmiotami mającymi znaczenie i sens, a nie jedynie określoną formę. To dodatki, dzięki którym nowoczesne wnętrza domów nabierają duszy i niepowtarzalnej atmosfery.

Zobacz więcej