Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Zegary kominkowe

Dom tylko wtedy można nazwać domem, kiedy znajdują się w nim dodatki i akcesoria, wśród których czujecie się Państwo swobodnie i dobrze, które są doskonałym odzwierciedleniem Państwa gustu, zamiłowania do piękna i elegancji. Dodatki stanowią o duszy miejsca, w jakim się znajdują, nadają mu niepowtarzalności, pozwalając, by stało się ono jedynym w swoim rodzaju, jak nowy gatunek kwiatu, pilnie strzeżony przez jego ogrodnika.
Wśród akcesoriów, jakie doskonale pasują do luksusowych wnętrz urządzonych w stylu glamour, art deco, loft czy nowojorskim, znajdują się proponowane Państwu przez nasz sklep zegary kominkowe. Pierwsze z nich zaczęły pojawiać się w mieszczańskich posiadłościach osiemnastowiecznej Francji. Bardzo szybko zyskały na popularności, stając się jedną z najbardziej pożądanych dekoracji, przekonujących o nowoczesności, podążaniu z duchem czasu, dobrym guście oraz statusie społecznym i majątkowym. Tak jak wtedy, tak i dzisiaj każdy nowoczesny zegar kominkowy jest hołdem złożonym dla doskonałych w formie, misternie wykonanych pierwowzorów i stanowi ukoronowanie wystroju eleganckiego wnętrza dzisiejszych domów.

Promocja!
Promocja!
Promocja!
Promocja!
+
Wyprzedany

Jak aranżować nowoczesne zegary kominkowe we współczesnych wnętrzach?

Nawet nowoczesne zegary kominkowe potrzebują odpowiedniej ilości przestrzeni, aby ich niepospolita uroda mogła wybrzmieć. Pierwotnie ich sporych rozmiarów forma dekorowana była wymyślnymi żłobieniami i rzeźbionymi detalami, nierzadko pokrywanymi złotem lub intarsjami wykonanymi z marmuru, lub z malachitu. Przeznaczonym dla nich miejscem był zwykle gzyms nad kominkiem – obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu, niezależnie od stopnia wystawności jego akcesoriów. To właśnie wokół kominka i ustawionych na nim dekoracji skupiało się życie towarzyskie nie tylko we Francji, szczególnie podczas jesiennych oraz zimowych wieczorów, spędzanych na rozmowach. Z czasem doskonale i precyzyjnie wykonany zegar kominkowy zdobył status samodzielnej, indywidualnej ozdoby i tak właśnie zaczął być traktowany. W wielu domach znalazł nowe miejsce ekspozycji – w jeszcze lepiej widocznym miejscu, nierzadko na specjalnie przygotowanym postumencie. W tym samym czasie powstały również znacznie mniejsze odpowiedniki - zegary buduarowe, o bardziej funkcjonalnym przeznaczeniu.

Również dzisiaj zegary kominkowe stanowią jeden z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych dodatków do modnych i oryginalnych wnętrz. Z powodzeniem można je ustawiać zgodnie z ich tradycją na gzymsach kominkowych, gdzie będą się dostojnie prezentować w całej swojej chwale. Nowoczesne zegary kominkowe można ustawiać również na innych meblach jak komoda czy specjalnie przygotowane postumenty, dopasowane wielkością do ich indywidualnego rozmiaru. Najlepiej, aby ich kolor harmonijnie korespondował z charakterem i stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Najbardziej ponadczasowe propozycje stworzą niebanalny duet ze stylem hampton, modern classic, art deco czy klasycznym.

Propozycje kominkowych zegarów w ofercie Decor&You

Wśród propozycji sklepu Decor&You znalazły się najbardziej luksusowe i eleganckie zegary kominkowe, za sprawą których można w niemal czarodziejski sposób zmienić wygląd każdego salonu czy sypialni.

Naszą ofertę stanowią unikalne i nieszablonowe formy, czerpiące inspirację z francuskich i angielskich modeli, jakie zdobiły salony najznamienitszych ludzi ówczesnego świata. Nie zabrakło więc absolutnej klasyki w postaci oprawionych w drewno, masywnych modeli z rączką, wprowadzających nutę ciepła i przytulności do pomieszczeń, w jakich są eksponowane. Pośród propozycji pojawiły się też olśniewające modele, idealne dla miłośników ascetycznej prostoty. Skromne, a jednocześnie bardzo eleganckie, metalowe, utrzymane w tonacji srebra lub złota zegary kominowe będą idealną opcją dla wnętrz zaaranżowanych w duchu ponadczasowego, uniwersalnego, klasycznego stylu. Równie szlachetnym i ekskluzywnym dodatkiem będą mniejsze pod względem rozmiarów, ale równie precyzyjnie wykonane, zegary ze szklanymi podstawami.

Dlaczego warto wybrać właśnie nasze nowoczesne zegary kominkowe?

Proponowane w Decor&You zegary kominkowe w nowoczesnym wydaniu to odpowiedź na potrzeby ludzi ceniących oryginalne piękno i ducha ponadczasowych dekoracji, równie strojnych i eleganckich, czyniących wnętrze niewymuszenie wystawnym i luksusowym, jak niegdyś. To jednocześnie dodatki przydatne i w pełni funkcjonalne, niestrudzenie odmierzające domownikom każdego dnia czas i wszystkie wspólnie spędzane chwile.

Zegary, jakie znajdziecie Państwo w sklepie Decor&You, są wyjątkowe – tak, jak Państwa domy, w których mogą się pojawić. Szlachetna, klasyczna forma, wprost nawiązująca do nieocenionych pod względem estetycznym pierwowzorów oraz zastosowanie najlepszej klasy materiałów, wyszukane zdobienia lub skromna, ascetyczna budowa – to wszystko, czego można oczekiwać od akcesoriów dekoracyjnych, dedykowanych modnym, nienagannym wnętrzom. Zegar kominkowy wprowadzi specjalny klimat i nastrój, pozwoli myślom odpłynąć w czasy wystawnych przyjęć, a gościom każe na chwilę wstrzymać oddech na widok tak doskonałego piękna.

Zobacz więcej