Wyświetlanie 1–24 z 61 wyników

STOLIKI POMOCNICZE

Obok stolików kawowych, niezwykle popularne są również stoliki pomocnicze, które często znajdują dla siebie miejsce w wielu domach oraz mieszkaniach. Jaką pełnią funkcję? Są to z pewnością meble stworzone, by ułatwiać ludziom życie. Mogą pełnić wiele funkcji, na przykład być miejscem do trzymania książki, czy takim, na którym stawia się lampkę, odkłada laptopa, tablet czy kubek z herbatą. Mogą też być stoliczkiem, na którym ustawią Państwo rośliny, by nie stały na ziemi. Jak widać funkcji jest wiele. Pojawia się jeszcze pytanie, gdzie je postawić? Wybór należy tylko i wyłącznie do Państwa. Bowiem sprawdzą się one zarówno w salonie, kuchni, jak i przedpokoju czy sypialni. Cechą charakterystyczną tych stolików jest to, że są lekkie, ale i stabilne. Z łatwością można je przestawiać w dowolne miejsce w pokoju czy mieszkaniu. Są też mniejsze w porównaniu ze zwykłym stolikiem, co zapewnia im większą kompatybilność.

Promocja!
Original price was: 879,00 zł.Current price is: 799,00 zł.

Stolik pomocniczy - niezbędny w salonie

Nie dość, że jest mały, to jeszcze może wyglądać naprawdę pięknie i stanowić ozdobę salonu. Wiele osób umieszcza go właśnie w tym pomieszczeniu przy prawym lub lewym boku narożnika. Dlaczego akurat tam? Ponieważ najczęściej zajmujemy - my oraz goście - miejsca od lewej bądź prawej strony. Na taki wyjątkowy stolik pomocniczy bez większego wysiłku będzie można odłożyć kubek z gorącą kawą czy herbatą. Sprawdzi się też w sytuacji, w której siedząc wygodnie na sofie nie chcemy trzymać na kolanach laptopa. Możemy wówczas skorzystać z funkcjonalności tego mebla. Co więcej, jeśli ma on na przykład owalny kształt, idealnie sprawdzi się jako podwyższenie dla kwiatu w doniczce, który jest zbyt mały, by stać na podłodze, ale też zbyt duży, by umiejscowić go na parapecie. Również wazon z sezonowymi kwiatami ciętymi będzie idealnie wyglądał na tym stoliczku. Propozycji jak widać jest mnóstwo. Kwestia zagospodarowania go tak naprawdę zależy od Państwa i Waszych indywidualnych potrzeb.

W sypialni również nie może zabraknąć stolików pomocniczych

Sypialnia jest kolejnym miejscem, w którym doskonale sprawdzi się ten mebel. Zastanawiają się Państwo, do czego będzie tam służył? Otóż jest kilka rozwiązań, jednak zacznijmy od tego najprostszego. Ekskluzywne stoliki pomocnicze są niezbędnym dodatkiem wyposażenia sypialni i najczęściej znajdują się po obu stronach łóżka. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla stolików nocnych. Są równie małe i poręczne. Mimo to wystarczy na nich miejsca, aby ustawić lampkę nocną, postawić budzik, czy odłożyć książkę lub telefon. Jeśli mają już Państwo stoliki nocne, stolik pomocniczy możecie umieścić dodatkowo obok nich. Po co? Aby postawić na nim zmysłowo pachnące świece, które zapalone wieczorem, dadzą niesamowity efekt i stworzą niepowtarzalny klimat. Do tego wystarczy lampka wina i idealny wieczór gotowy. Bez znaczenia, czy spędzają go Państwo samotnie, czy we dwoje.

Jaki stolik wybrać?

Tak naprawdę unikalnych stolików pomocniczych jest wiele. Warto jednak wziąć pod uwagę, aby ich design pasował do stylu pomieszczenia, w którym się znajduje. Chodzi o to, by całość wyglądała gustownie i spójnie. Ważna również jest wielkość. Mebel ten będzie zapewne stał na jednym z końców narożnika lub obok wolnostojącego fotela. W takim wypadku dobrze byłoby, aby wysokość siedzisk była nieco niższa od wysokości stolika. Tak, by blat stoliczka znajdował się na wysokości podłokietnika. Natomiast w porównaniu ze stolikiem kawowym, ten pomocniczy powinien być wyższy. Jeśli zdecydują się Państwo postawić coś na stoliczku, na przykład lampę, zwróćcie uwagę, aby zajmowała ona mniej niż połowę jego powierzchni. W innym wypadku będzie sprawiał on wrażenie zapchanego. A przecież miło będzie, jeśli zostanie jeszcze odrobina miejsca na odłożenie filiżanki kawy czy telefonu komórkowego, prawda?

Kiedy zdecydować się na zakup dodatkowego stolika pomocniczego?

Elegancki stolik pomocniczy przyda się w każdej sytuacji i niezależnie od tego, czy urządzają Państwo swoje pierwsze mieszkanie, aranżują przestronny salon w domu jednorodzinnym, czy też segmencie. Co więcej, czasem okazuje się, że jeden stolik kawowy umiejscowiony pośrodku kanapy może nie być wystarczający. W salonach często poza sofą pojawia się też bowiem dodatkowa, mniejsza sofa, fotel czy szezlong. Chodzi o wygodę, a także możliwość przyjęcia większej liczby gości. Chcąc zapewnić każdemu z nich taki sam komfort, powinni Państwo zaopatrzyć się w mniejsze stoliczki kawowe, które będą uzupełnieniem, dla tego głównego. Wówczas z łatwością będzie można umieścić po jednym przy każdym siedzisku. Jeśli szukają Państwo inspiracji i są zainteresowani zakupem niepowtarzalnego stolika, oferta Decor&You z pewnością trafi w Wasz gust!

Zobacz więcej