Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Stoliki pomocnicze wysokie

Zastanawiają się Państwo i nie do końca wiedzą, w jaki sposób najlepiej wykorzystać stolik pomocniczy? Jak sama nazwa wskazuje ma stanowić on pomoc, dodatkowy blat czy powierzchnię, na której możemy coś postawić. Przeważnie wykorzystuje się go jako uzupełnienie stolika kawowego w salonie. Szczególnie gdy ma się obszerną sofę, czy dodatkowe, wolnostojące siedziska. Dla ułatwienia, a przede wszystkim wygody, stosuje się wówczas właśnie ten rodzaj stolika. Ze względu na małe gabaryty, można postawić go dosłownie wszędzie, a także wykorzystać na różnorodne sposoby. Tak naprawdę ogranicza Państwa wyłącznie własna wyobraźnia.


Popularne funkcje stolika pomocniczego wysokiego

Jeśli chodzi o tę najbardziej popularną funkcję, to stolik ten stawia się w salonie, jako dodatkowy stolik, na który goście, czy Państwo, możecie odstawić filiżankę z gorącą herbatą, czy talerzyk z ciastem. Przeważnie stawia się go wówczas przy prawym, bądź lewym boku kanapy, tak, by ułatwić do niego dostęp. Stolików pomocniczych wysokich, można też użyć, jako kwietników. Nadają się do pełnienia tej funkcji idealnie. Dlaczego? Ze względu na swoje małe rozmiary i odpowiednią wysokość, bez problemu można ustawić je w pobliżu okna. Jeśli lubią Państwo rośliny, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że miejsce na parapecie jest ograniczone. Wówczas świetnie spisze się stolik pomocniczy. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka mniejszych kwiatów z pewnością zmieszczą się one na jego powierzchni. Ale jeśli roślina jest sporych gabarytów, lepiej postawić tylko jedną, aby mieć pewność, że będzie stała stabilnie. Innym pomysłem na zagospodarowanie tego mebla w domu jest zaaranżowanie go, jako mini barek. Wystarczy, że ustawią Państwo na nim butelki z alkoholem, ozdobne kieliszki, szklanki do drinków, czy karafki. Mini barek nie musi permanentnie stać w salonie. Można bowiem utworzyć go na czas organizowanej w domu imprezy, by z łatwością serwować swoim gościom drinki, bez konieczności wychodzenia do kuchni.

Jaki stolik wybrać?

Są Państwo zainteresowani zakupem wysokiego stolika pomocniczego? Przede wszystkim należy kierować się jego wymiarami. Skoro podjęli już Państwo decyzję o jego zakupie, z pewnością wiecie, do czego jest Wam potrzebny. Zatem w pierwszym kroku sprawdźcie wymiary, czy aby na pewno są one odpowiednie. Bardzo ważny jest również jego wygląd, ogólnie mówiąc chodzi o estetykę. Pamiętajmy, że stolik powinien pasować do innych mebli, które znajdują się w danym pomieszczeniu domu. Musi on wkomponowywać się we wnętrze. Jeśli w domu panuje styl glamour, nie za bardzo będzie pasował do niego stolik w stylu boho. Natomiast świetnie sprawdzić się może stolik pomocniczy wysoki, którego nogi wykonane są z połyskującego złota lub srebra, z kolei blat jest szklany. Następnie zwróćmy również uwagę na to, czy stolik się nam podoba i czy jest w naszym guście. Kolejną ważną rzeczą jest rozmiar, bowiem mebel ten powinien być raczej mały, tak byśmy mogli samodzielnie przestawić go w dowolne miejsce. Jeśli doskonale wiedzą Państwo, że nie będzie stał on tylko w jednym pomieszczeniu, warto postawić na klasykę, która będzie uniwersalnie pasować do każdego wnętrza.

Zobacz również
Stoliki pomocnicze glamour
Stoliki pomocnicze okrągłe
Stoliki pomocnicze złote
Zobacz więcej