Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Lampy Lunga Orlicki

Lunga to kolekcja lamp, które zachwycają swoim stylem! Są to produkty renomowanej marki Orlicki Design, która na rynku działa od 2006 roku. W kolekcji Lunga dostępne są wyłącznie lampy wiszące. Każdy z dostępnych modeli posiada jedno źródło światła. Lampy te będą więc doskonale doświetlać przestrzeń i wprowadzać do wnętrza przyjemną atmosferę!

Zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Imponują zarówno formą, jak i kolorami. Lampa Lunga Orlicki gwarantuje skuteczne oświetlenie niewielkiej przestrzeni. Światło jest równomiernie rozprowadzone i estetyczne. Sama lampa sprawdza się również jako dekoracja, obok której nikt nie przejdzie obojętnie!


Co warto wiedzieć o serii lamp Lunga Orlicki Design

Lampa wisząca Lunga nad stołem – jaka wysokość będzie optymalna?

Lampy wiszące Lunga zapewniają punktowe, intensywne oświetlenie. Z tego względu znajdą zastosowanie m.in. nad stołem jadalnym, czy wyspą kuchenną. Jaka odległość powinna je dzielić od blatu? Optymalna odległość to około 80-90 cm. Wiele zależy również od rozmiaru stołu, który trzeba oświetlić.

Jeśli stół jest szeroki, warto wziąć pod uwagę zakup kilku lamp. Ich symetryczne umieszczenie zapewni zarówno skuteczne oświetlenie, jak i ciekawy efekt wizualny. Zbyt nisko umieszczona lampa może być źródłem braku komfortu – zwłaszcza dla wysokich osób. Ważne, by lampa umożliwiała swobodne poruszanie się przy stole oraz wstawanie. Żarówki dedykowane dla lamp Lunga posiadają maksymalną moc 14 W, zatem ryzyko oślepienia osób siedzących przy stole – zostało wyeliminowane.

W jakim stylu zaprojektowano lampy wiszące Lunga?

Lampy wiszące z kolekcji Lunga Orlicki Design zostały zaprojektowane w stylu nowojorskim. Znajdą zastosowanie zarówno w mieszkaniach nowojorskich, jak i nowoczesnych, czy glamour. Są podłużne. Posiadają niecodzienną konstrukcję i przepiękne barwy, odpowiednie niemalże dla każdego wnętrza!

Dostępne wersje kolorystyczne to: kremowy i złoty, kremowy i srebrny oraz czarny i złoty.

Z jakich materiałów wykonano lampy z serii Lunga?

Każda lampa wisząca z kolekcji Lunga posiada abażur wykonany z tkaniny oraz metalową konstrukcję. Zastosowana tkanina charakteryzuje się wysoką trwałością. Dodatkowo zapewnia ciekawy efekt wizualny. Światło delikatnie się przebija. Metal przykuwa wzrok swoim blaskiem. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Nadaje całości niepowtarzalnego charakteru.

Zakup lampy Lunga Orlicki to inwestycja na lata, z której na pewno będziesz zadowolony! Jeden, z pozoru tak prosty element – może całkowicie odmienić Twoje wnętrze.

Lampy wiszące Lunga Orlicki – do jakich pomieszczeń?

Lampy wiszące z kolekcji Lunga charakteryzują się niemalże nieograniczonym zastosowaniem. Możesz więc umieścić je w dowolnie wybranym pomieszczeniu! Może to być:

  • salon,
  • jadalnia,
  • kuchnia,
  • sypialnia,
  • gabinet,
  • garderoba
  • pokój dziecka, nastolatka

Klasa szczelności lamp Lunga to IP20, zatem nie zaleca się ich umieszczania w łazience. Nie są odporne na wodę ani wilgoć.

Jak dbać o lampę z kolekcji Lunga?

Jeśli chcesz zadbać o zakupioną lampę, zacznij od jej prawidłowego montażu i użytkowania. Jeśli zdecydujesz się zdemontować lampę – zwróć uwagę na wszelkie uwagi zawarte w instrukcji. Utrzymanie lampy w czystości nie jest skomplikowane, jednak musisz pamiętać o regularności.

Przynajmniej raz w tygodniu warto pozbyć się zgromadzonego na lampie kurzu i podobnych zanieczyszczeń. Wykorzystasz w tym celu zwykłą miotełkę do kurzu. Pozwoli pozbyć się nawet najdrobniejszych pyłków.

Raz na jakiś czas warto również wyczyścić lampę na mokro. W zależności od stopnia zabrudzenia, możesz to robić raz na 3 miesiące, jak i raz na 8 miesięcy. W tym celu warto wyłączyć nie tylko oświetlenie, ale również bezpieczniki. Zastosuj specjalny płyn do czyszczenia lamp i delikatnie ją wyczyść. Zwróć jednak uwagę, by ściereczka była jedynie wilgotna, a nie mokra. Doskonale sprawdzi się w tej roli ściereczka z mikrofibry. Przed wyczyszczeniem lampy, pozbądź się kurzu. Może on bowiem osiadać na materiale.

Zobacz więcej