Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Lampy Cavalli Orlicki

Cavalli to kolekcja lamp polskiej marki Orlicki Design. Znajdziesz w niej praktyczne plafony, dzięki którym Twoje wnętrze zyska zarówno na estetyce, jak i skutecznym oświetleniu. Dzięki zastosowaniu jasnej tkaniny, światło delikatnie się przez nią przebija i zapewnia tym samym niepowtarzalny nastrój.

Lampy z tej kolekcji są odpowiednie zarówno dla salonów, kuchni, jak i sypialni, czy gabinetów. Montowane są bezpośrednio do sufitu. Ich utrzymanie w czystości – jest bezproblemowe. W dużych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się kilka plafonów. Postaw na funkcjonalny plafon i przekonaj się, że proste źródło światła również może robić ogromne wrażenie!


Co warto wiedzieć o serii lamp Cavalli Orlicki Design

Kiedy plafony Cavalli sprawdzą się najlepiej?

Plafon Cavalli marki Orlicki to doskonały wybór, jeśli chcesz jednocześnie dobrze oświetlić wnętrze i zaoszczędzić cenne miejsce. Może to być spowodowane niewielkim metrażem, jak i przytłaczającymi meblami.

Lampa z kolekcji Cavalli to dobry wybór również wtedy, gdy chcesz oświetlić przestrzeń w elegancki, przykuwający wzrok sposób. Plafony te zdecydowanie zwracają na siebie uwagę i zdobią pomieszczenie. Pasują do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, glamour i nowojorskich.

Z jakiego materiału wykonano lampy Cavalli Orlicki?

Lampy z kolekcji Cavalli posiadają element materiałowy, pokryty metalową konstrukcją. Dzięki temu, każdy plafon z tej serii wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia. Zabrudzenia nie osiadają się na tkaninie, a sam metal – jest łatwy do utrzymania w czystości.

Zakup lampy Cavalli to inwestycja na lata. Odpowiednio eksploatowany produkt na długo zachowa swój pierwotny wygląd. Pamiętaj jednak o jego regularnym czyszczeniu.

Jak prawidłowo zamontować lampę Cavalli?

Przed montażem jakiejkolwiek lampy należy wyłączyć bezpieczniki odpowiedzialne za dany przewód. Aby nie mieć żadnych wątpliwości, warto sprawdzić próbnikiem, czy na pewno prąd nie przepływa. Następnie należy wywiercić dziury za pomocą wiertarki. Ich rozmiar musi być zgodny z kołkami rozporowymi.

W następnej kolejności należy podłączyć przewody za pomocą kostki. Ten niewielki, plastikowy element może mieć 2 lub 3 otwory na przewody. Należy włożyć je w kostkę i dokręcić śruby śrubokrętem. Następnie pozostaje już jedynie zamontować plafon do sufitu. Pamiętaj, by dokładnie schować przewody. Dopiero po zamontowaniu lampy przychodzi czas na wkręcenie żarówki, a na samym końcu – na włączenie bezpieczników.

Do każdej lampy Cavalli dołączona jest instrukcja, która krok po kroku przeprowadza przez proces montażu lampy.

Jak dopasować lampę Cavalli do mieszkania?

Spodobała Ci się lampa z kolekcji Cavalli, jednak nie wiesz, jak dopasować ją do swojego wnętrza? W pierwszej kolejności zastanów się, czy preferujesz lampę biało-srebrną, czy może biało-złotą.

Lampa łącząca biel i złoto to nieco bardziej uniwersalna propozycja. Będzie doskonale korespondować z dodatkami i meblami w kolorze czarnym, białym, granatowym czy szarym. Ze względu na charakterystyczny wygląd lampy, nie przesadź z ilością barw i dodatków. Twoje wnętrze może stać się przytłoczone. Trzymaj się maksymalnie kilku barw

Biało-złota lampa nieco bardziej przykuwa wzrok. Warto więc, by w wybranym pomieszczeniu pojawiły się również inne złote elementy, dzięki którym całość będzie spójna. Mogą to być nawet niewielkie dodatki, klamki, ramki, czy fronty. Złoty kolor dobrze koresponduje ze stonowanymi barwami, a także z bordowym, butelkową zielenią, granatem, czy pudrowym różem.

Jakie żarówki pasują do kolekcji lamp Cavalli Orlicki?

Dedykowane żarówki do lamp Cavalli Orlicki to żarówki LED E27 o maksymalnej mocy 15 W. Każdy plafon z tej kolekcji wymaga zastosowania trzech żarówek. Za technologią LED przemawia wiele zalet, wśród których wymienia się:

  • jakość światła, odpowiednia przy pracy, nauce, czy czytaniu książek,
  • oszczędność, bowiem żarówki LED pobierają mniej energii niż tradycyjne,
  • ekologia, na którą składa się długa żywotność żarówki oraz pobieranie mniejszej ilości energii.

Przeciętny czas eksploatacji żarówki LED wynosi od 15 do nawet 40 tys. godzin. Wbrew pozorom, pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporą sumę pieniędzy! Przez ten czas można zużyć nawet do 4o klasycznych żarówek.

Warto wiedzieć, że do produkcji żarówek LED nie wykorzystuje się rtęci, ani innych substancji, które mogłyby być szkodliwe dla środowiska.

Zobacz więcej