Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Lampy Libero Orlicki

Prezentowana kategoria obejmuje wysokiej klasy lampy z kolekcji Libero. Są to kinkiety, czyli lampy montowane bezpośrednio na ścianach. W odróżnieniu od żyrandoli czy klasycznych lamp wiszących – kinkiety są subtelne i delikatne. Libero to lampy łączące styl glamour z klasycznym. Znajdą zastosowanie w każdym współczesnym wnętrzu! Zajmują niewiele miejsca i nie są montowane na suficie, dzięki czemu są odpowiednie także dla przestrzeni.

Kinkiety Libero zapewniają delikatne, klimatyczne oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się w roli dodatkowego światła w danym pomieszczeniu. Umieścisz je m.in. na korytarzu, w sypialni, salonie lub gabinecie. Możliwości aranżacyjne kinkietów Libero jest nieograniczone i to wyłącznie od Ciebie zależy, gdzie je umieścisz!


Co warto wiedzieć o serii lamp Libero Orlicki Design

W jakich strefach w mieszkaniu kinkiety sprawdzą się najlepiej?

Kinkiety Libero można umieścić m.in.:

- po obu stronach lustra na wysokości oczu,

- w długim korytarzu lub na długiej ścianie, oddaleone od siebie o około 25-40 cm,

- po obu stronach łóżka, zamiast klasycznych lampek nocnych, nad kanapą lub łóżkiem,

- w przedpokoju lub na klatce schodowej,

- nad biurkiem przeznaczonym do nauki lub pracy.

Tego rodzaju lampy doskonale sprawdzą się we wszystkich tych miejscach, które wymagają lepszego oświetlenia. Zwiększają funkcjonalność wybranej przestrzeni.

W jakich wersjach kolorystycznych dostępne są kinkiety Libero?

Kinkiety z kolekcji Libero dostępne są w następujących wersjach kolorystycznych:

- Libero Parette Gold/Nero – złota oprawa i czarny klosz,

- Libero Parette Old Gold – złota oprawa i biały klosz,

- Libero Parette Cromo – srebrna oprawa i biały klosz.

Jak dbać o lampy Orlicki Libero?

Kinkiety nie są wymagające w pielęgnacji. Podstawą jest ich oczyszczanie z kurzu przy pomocy specjalnej miotełki. Raz na pół roku lub w zależności od stopnia zabrudzenia – lampy zaleca się umyć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Doskonale sprawdzi się tutaj specjalny płyn dedykowany właśnie lampom. Inne środki czystości mogą pozostawiać delikatne smugi.

W celu wyczyszczenia lampy na mokro, warto wyłączyć zarówno samo oświetlenie, jak i bezpieczniki. Tego typu pielęgnacja pozwoli zachować kinkiety w dobrej, przyjemnej dla oka kondycji.

Jakie żarówki są potrzebne do kinkietów z kolekcji Libero?

Każdy kinkiet z kolekcji Libero wymaga zastosowania dwóch żarówek E14 o maksymalnej mocy 12 W. Zaleca się wybierać żarówki LED, za którymi przemawia szereg istotnych zalet:

- ekologia – pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła i są dzięki temu również oszczędniejsze,

- wysokiej jakości światło,

- brak problemu nagrzewania się żarówek, co może powodować ciemne plamy na ścianie lub suficie,

- brak problemu określonego czasu nagrzewania się żarówek – wchodzisz do pomieszczenia, które od samego startu jest doskonale oświetlone.

Czy lampy Libero są odporne na uszkodzenia?

Lampy Libero marki Orlicki Design posiadają materiałowe klosze oraz metalowe ramki, które są wysoce odporne na uszkodzenia. Prawidłowa eksploatacja lamp sprawi, że będą służyć przez długie lata!

Sama tkanina również nie jest podatna na uszkodzenia ani na gromadzenie się zabrudzeń. Dzięki jej zastosowaniu, światło delikatnie przebija się przez materiał, co przekłada się na wprost niepowtarzalny efekt wizualny.

Zobacz więcej