Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Lampy Carera Orlicki

Lampy z kolekcji Carera to doskonałe połączenie blasku i geometrii. Owalne klosze powstały z połączenia szkiełek, w których odbija się światło. Prezentują się nieszablonowo. Lampy z tej kolekcji uzupełnią wnętrza nowoczesne, glamour i art deco. Są to zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety. Poszukujesz oświetlenia premium? Ta kategoria jest dla Ciebie. Lampa wisząca z kolekcji Carera oświetli wybrane przez Ciebie pomieszczenie, jednocześnie stanowiąc niespotykany element dekoracyjny. Zagwarantuje komfort domownikom i ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Dobre oświetlenie to podstawa dobrego wnętrza.


Co warto wiedzieć o serii lamp Carera Orlicki Design

Jak dopasować lampę Orlicki Carera do wnętrza?

Aby lampa z kolekcji Carera dobrze odnalazła się w Twoim wnętrzu, dopasuj jej rozmiar do wielkości pomieszczenia. Jeśli jest niskie i ciasne – wybierz kompaktowy kinkiet Carera.

Aby dopasować lampę pod kątem stylu, umieść w pomieszczeniu inne elementy, które zostały zaprojektowane w podobny sposób, co lampa Carera. Mogą to być meble, jak i jedynie dodatki. Decydując się na lampę w kolorze złotym lub srebrnym – możesz zastosować zasłony, poduszki, czy nawet figurki w tej samej barwie.

Jeśli jednak uważasz, że pomieszczenie jest zbyt proste i niewiele się w nim dzieje – lampa będzie pełnić funkcję elementu, który wyróżnia dane pomieszczenie! Wówczas jej kolor wcale nie musi być obecny na meblach, czy dodatkach.

Z jakich materiałów wykonywane są lampy Carera Orlicki Design?

Lampy wiszące oraz kinkiety z kolekcji Carera wykonywane są z wysokiej jakości metalu. To materiał o wysokiej odporności na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo w niebanalny sposób odbija światło i gwarantuje fantastyczny efekt wizualny.

Metalowa lampa będzie Ci służyć przez wiele kolejnych lat, nie zmieniając przy tym swojego wyglądu. Pamiętaj jedynie o jej odpowiedniej pielęgnacji.

Jakie zalety posiadają kinkiety Carera Orlicki?

Kinkiety to charakterystyczne lampy, montowane bezpośrednio do sufitu. Na ich korzyść przemawia wiele zalet, a największą z nich – jest zdecydowanie niewielki rozmiar. Kinkiety z serii Carera doskonale sprawdzą się w ciasnych i niskich pomieszczeniach. Nie zajmują cennej przestrzeni, jak ma to miejsce w przypadku modeli wiszących, czy stojących.

Dodatkowo kinkiety Carera zapewniają klimatyczne, miejscowe oświetlenie. Doskonale sprawdzą się oświetlając konkretną strefę w mieszkaniu. Taką lampę umieścisz nad wyspą kuchenną, stołem jadalnym, czy też kanapą i stolikiem kawowym. Kinkiety Carera wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Jakie zalety posiadają lampy wiszące Carera Orlicki?

Lampy wiszące z kolekcji Carera posiadają wiele zalet! Jedną z nich jest ich uniwersalne zastosowanie. Wykorzystasz je tak naprawdę w każdym pomieszczeniu – niezależnie od jego przeznaczenia i metrażu. Mogą pełnić funkcję głównego oświetlenia, jednak w dużych pomieszczeniach – równie dobrze sprawdzą się jako dodatkowe światło. Zastosowanie lampy wiszącej Carera zależy wyłącznie od Ciebie.

Kolejną zaletą jest równomiernie rozprowadzone światło. Lampy wiszące Carera skutecznie oświetlają przestrzeń, docierając nawet w najmniejszy kąt! Dodatkowo oferują możliwość regulacji wysokości, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Jakie żarówki będą odpowiednie do lamp Carera?

Zarówno lampy wiszące Carera, jak i kinkiety – wymagają żarówek LED G9, o maksymalnej mocy 7 W. To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Raz zakupione żarówki będą Ci służyć przez lata.

Obecnie żarówki LED cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie bez powodu zalecamy z nich korzystać. Poza tym, że pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, dodatkowo charakteryzują się wysoką jakością oświetlenia. Świecą światłem o widmie ciągłym i mają wysoki wskaźnik oddania barw. Żarówki LED nie nagrzewają się, co eliminuje ryzyko oparzenia. Co więcej, w odróżnieniu od świetlówek – żarówki LED natychmiast osiągają 100% moc światła i nie potrzebują czasu, by się rozgrzać.

Jakiej wielkości są lampy Carera marki Orlicki?

Lampy wiszące Carera dostępne są w dwóch rozmiarach – S i M. Modele o rozmiarze M posiadają 55 cm średnicy i 138 cm wysokości. Modele o rozmiarze S posiadają 15 cm średnicy oraz 152 cm wysokości. Kinkiety z kolekcji Carera posiadają 18,5 cm wysokości oraz 31 cm szerokości.

Zobacz więcej